[2k6 goblinů] Šlechta

Občas neco napisu na 2k6goblinu.blogspot.com. Pomalu vám začnu odkazy na články házet i sem na d20.cz, jestli to nebude moc lidem připadat jako spam :)

Plánuju tam odkládat hlavně materiály pro mé hry. Nechávám je veřejné, protože se leccos může hodit i vám. Někdy se i nechám unést a požbrblám nějaké emo nebo offtopic řeči.

Posledních pár let jsme hráli 4e, ale v poslední době (dva měsíce?) jsme docela propadli oldschoolu a Swords&Wizardry (samozřejmě jsme to masivně houserulovali). Většina věcí jako random tabulky, monstra či předměty, se ale dá použít ve všech fantasy hrách ;-)
Napsal: Quentin
23.3.2018 22:02 - LokiB
45 - ten je z OOTS :)
23.3.2018 22:06 - Quentin
Vaarsuvis píše:
22 - Lze po oblečení nějak zbroj sundat, či tak uživatel zůstane natrvalo?

Asi by si to mohl rozhodnout každý vypravěč sám, ale protentokrát jsem připsal, že to lze sundat.

Vaarsuvis píše:
33 - Tady někdo hrál sérii Might and Magic, co? :)

Sci-fi věci se v mých hrách objevují docela běžně :)

Vaarsuvis píše:
45 - a tady hry od Bioware :D

Ono to vlastně bylo v Baldur's Gate, co? Myslím, že je to stará dndčková klasika. Já to ale neberu jako prokletý předmět, po sundání se normálně vrátíš ke svému.

Vaarsuvis píše:
54 - je nějaký limit nastrádaných životů?

Není. Jeden život za kolo není zase tak OP, aby se to muselo nějak hrotit.

Vaarsuvis píše:
56 - po porušení pečeti a vyndání prstenů kouzelná moc asi vyprchá?

Pevně doufám, že to někdy nějaká postava použije pro vlastní sňatek. Udělal bych z toho nějaké pořádné požehnání. Třeba, že dokud žije jeden, nemůže druhý zemřít nebo tak něco. To teda nezní tak romanticky, když jsi na dovolené v Guantanamu, ale víte, jak to myslím.

Log 1=0 píše:
Hráč ví, co ty předměty umí? Některé by byla škoda zničit experimentováním.

Záleží na vypravěči, u většiny bude stačit, když to postavy zjistí pokus/omyl. Zato třeba Skryté štěstí musíš hned prozradit, protože jeho schopnost nepoužívá postava, ale hráč.

Log 1=0 píše:
11) Platí to i pro takové kouzla, které se nositeli líbí?

Proč ne :)

Log 1=0 píše:
13) Co znamená zjeví a co jsou tři běžné předměty?

Zhmotní. Meč, pochodeň, židle...

Log 1=0 píše:
33) Stylově dost omezeno.

Tak přefluffovat na wandku si to zvládne každý. Mně se tahle estetika líbí.

Log=1 píše:
54) Hm, dobíjení a vybíjení je dost závislé na celkové dynamice hry. Tenhle se mi moc nelíbí.

Není to jedno? žádný z těch předmětů není nějak vybalancovaný.

Sirien píše:
36 - provazový elementál? Vážně? V Tvém světě existuje element provazu? :D

Měl jsem tam původně "golem," protože jsem věděl, že přesně tohle někdo řekne :D Ale elementál líp vystihuje ten tvar a feeling. Ale vlastně ... proč by to nemohlo existovat jako element. Lidi tomu dávají význam. Když si mohou vysnít bohy, proč by si nevysnili extra význam k provazům.

Sirien píše:
53 - tohle je awesome, zní to jako shadow artifact z WoDčka...

Přitom je to taková throw-away line v jednom questu z Kingdoms of Amalur.

Sirien píše:
55 - taky fanoušek Harry Dresdena, co? :)

Velký :)

Sirien píše:
61 - nice... nice :D

Taky vlastně z Kingdoms of Amalur :)

Vaarsuvis píše:
Ještě mi nedá, jaký inspirační zdroj ti vnukl 65? :D

Žádný ... :D

Sirien píše:
Jen mi tam přijde divné, že se tam vedle sebe válí hala bala (teda, určitě hala, možná i bala) předměty očividně řádově rozdílné moci - od insta-oživovacího přívěsku po jednorázovej šperhák.

Mně taky. Je to jedna z tabulek, kterou se nestydím zfiatovat. "Eh, vykrádáte císaře, to by bylo trapný, kdyby měl jen hliněný klíč, přehoď to."

---

Díky za reakce, vždycky potěší :)
27.3.2018 10:35 - Gurney
Quentin píše:
Příprava příběhu

Nedokázal jsem se přinutit na to video koukat dál než do půlky (a to třeba Colvilla si pouštím jako poslech k vaření), takže nedokážu zhodnoti ani relevantnost toho navazujícího blogu (byť s tím co v něm je se jinak docela ztotožňuju), ale z toho co jsem viděl by se to video mělo jmenovat spíš "jak seknout s hraním rpg už během přípravy prvního dobrodružství" (přečtěte si modul a upravte si ho, to je fakt rada jako noha). Navíc ty příklady dobrodružství jsou strašně moc špatný - hráčské postavy zatknou a oni musí utéct a zjistit proč je pro potřeby rpg pravděpodobně ta nejopruzovější a k totálnímu rozpadu celého sezení nejnáchylnější zápletka vůbec a vyjednávání obchodní smlouvy je asi tak to poslední, co chci dělat, když si dojdu zahrát hru, co se jmenuje Dungeons&Dragons.
12.4.2018 20:16 - Quentin
13.4.2018 07:08 - PetrH
Tak on je tam na fb tlaci asi delsi dobu, je fakt, ze ta ucelena kolekce se muze hodit, pokud to pojmes kartickove. Zkouseli jsme i KaM takto, kdy kazda vlastnoat a vse byla karticka, diky jednoduchosti kam se dalo tech 7 karet velice slusne mit v ruce a ve vlaku to bylo rozhodne lepsi jak dennik.
14.5.2018 23:49 - Quentin
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12977409362793 secREMOTE_IP: 54.80.183.100