Na tahu

Ahoj znovu všem,
jak víte vznikla nová herní streamující skupina Na tahu. Nejprve budou streamy nepravidelně ve formě one-shotů nebo příprav na dlouhodobější kampaň, následně pak každý čtvrtek od 18hod "klasická" epizoda.
Pokud se Vám líbili Jiras a Flowee z Drakovin, určitě sledujte i Na tahu.
Budeme rádi za jakýkoliv názor i kritiku!

Twitch
Youtube
Instagram
Facebook
Spotify
Anchor
Discord

Seznam one-shotů
Autorská citace #1
10.2.2020 15:09 - Náčelník Velký Nos
První one-shot ze světa Zaklínače zde: https://www.youtube.com/watch?v=ewL0iPxkfFY
Autorská citace #2
12.2.2020 11:20 - York
Zkusím využít příležitost a trochu tě vyzpovídat, pokud se teda necháš ;-)

Možná to jsou blbý otázky, píšu prostě to, co mě zrovna napadá. Klidně si vyber jen ty, který ti přijdou zajímavý.


• Co vás inspirovalo k tomu, abyste se pustili do streamování? Podle úvodního textu zřejmě znáte Drakoviny - je to jediná inspirace, nebo jich bylo víc?

• Sledujete sami nějaké streamy?

• Když někdo z vás poprvé navrhnul, že byste to mohli zkusit, byli všichni spoluhráči nadšeně pro, nebo jste někoho museli přemlouvat?

• Kde a jak jste zjišťovali, co bude streamování obnášet? Jsou někde návody, jaký software použít, jak ho nastavit a podobně?

• Píšeš, že hrajete ve světě Zaklínače. Jaká na to používáte pravidla? Jak jste s nimi spokojeni?

• Jak dlouho spolu hrajete?

• Hráli jste dřív i podle jiných pravidel? Pokud ano, co vás vedlo ke změně?

• Dělali jste nějaký změny v přípravě na hru nebo v tom, jak hrajete, čistě kvůli streamování?
Autorská citace #3
12.2.2020 11:24 - Aegnor
York: trocha objasnění. Drakoviny se rozdělili, Jiras a Flowee založili Na Tahu a Alesh bude nějakým způsobem dál GMovat Drakoviny.
Autorská citace #4
12.2.2020 11:34 - York
Aegnor: Měl jsem v diskusi o Drakovinách vypnutej odběr, takže jsem to minul, díky.

Je to čistě shoda náhod, nemám v úmyslu rejpat do týhle události. Spíš bych chtěl obecně vyzpovídat jedny z prvních streamerů u nás, protože začátek se stane vždycky jen jednou, tak je škoda to minout.
Autorská citace #5
13.2.2020 11:28 - Náčelník Velký Nos
York: Ahoj, je to přesně tak, jak píše Aegnor. Drakoviny se rozdělili na 2 skupiny. My plánujeme jít podobným způsobem, jako doposud, pouze pod jiným názvem a v ideálním případě bychom se scházeli naživo.
Pokud jde k těm otázkám, určitě se to už někde zmiňovalo, ale před Drakovinami již jednou podobná skupina hrála, jmenovala se Druhá strana, následně jsem objevil na Discordu dnešního Drakobijce (v té době něco jako D20 discord), že někdo hledá DM, tak jsem napsal. V té době jsem ani nevěděl, že jde o streamování. Před prvním streamem loni v dubnu jsme měli zhruba 2 měsíce příprav a jedno 0. sezení ve dvojicích. Ohledně streamování všechno věděli ostatní a já to nikdy moc řešit nemusel (do té doby než jsem točil sám videa o tvoření světa).
Osobně sleduju pravidelně Critical role.
Ohledně posledního Witchera, hráli jsme to jenom jako one-shot. Pravidla DnD, většina udělaná homebrew. Lze najít spoustu věcí, co už někdo vytvořil, co se dají třeba jen lehce upravit, aby seděli. Takže jsme nemuseli vše tvořit od píky...
Díky za dotazy,
J.
Autorská citace #6
13.2.2020 11:53 - York
Náčelník Velký Nos píše:
Osobně sleduju pravidelně Critical role.


Je to pro tebe co se týče streamovaného hraní vzor, nebo se snažíš jít spíš vlastní cestou?
Autorská citace #7
13.2.2020 12:11 - sirien
Přiznám se, že se v tom trochu ztrácim a to tu je řeč jen o třech skupinách... může mi pls někdo ujasnit chronologii vzniku a zániku s tím kdo co zakládal a kdo se pak kam a proč rozpad?

Jakože bylo něco a pak byly Drakoviny a ty se teď rozpadly (kdo se trhnul od koho a proč? Tohle je jak u rozpadu rockový kapely...) a budou z nich Na Tahu a... dál Drakoviny? A ty se kromě složení budou lišit...?
Autorská citace #8
15.2.2020 11:31 - Náčelník Velký Nos
Ahoj, promiňte za odmlku.
York: Mercer určitě je vzor, jak on jako DM, tak CR jako stream. Nejde odhlídnout od něčeho tak velkýho a úspěšnýho s tím si říct, budu to dělat úplně jinak. Takže inspirace tam rozhodně je, ale provedení už je věc druhá.

sirien: Nejprve vznikla Druhá strana (hráči Alesh, Flowee, Freeze, Crafak, DM - Rikytan), ti přestali hrát někdy 2018 ke konci roku. 2019 jaro jsem se k nim přidal já a vznikly Drakoviny (Alesh, Flowee, Freeze, Riky, DM - Jiras), postupně se tam střídali lidé, odcházeli atd. s tím, že v letos v lednu jsme to ukončili v této sestavě. Další pokračování tak bude Drakoviny (DM - Alesh) a Na tahu (Flowee, DM - Jiras). Myslím si, že obě skupiny jsou teď ve fázi hledání dalších hráčů.

Za Na tahu můžu říct, že my máme v plánu one-shoty (jeden už je na YT), než si nějakým způsobem stabilizujeme skupinu a následně začneme dlouhodobou kampaň (podobnou původnímu Geparimu). V ideálním případě streamovanou z živého hraní zase ve čtvrtek od cca 18 hod.
Snad to aspoň trochu vysvětlilo.
J.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22020316123962 secREMOTE_IP: 3.233.239.102