Uvěřitelnost a logika v RPG (podle Jersona)

Debata na téma realističnosti v RPG, sem budu psát své poznámky a výhrady k různým prvkům, na které narazím.

Kdo nemá rád pohled na RPG - zejména fantasy RPG - přes optiku logiky, smysluplnosti, realističnosti a podobných přístupů, ať to tady ani nečte.
Napsal: Jerson
14.2.2020 16:35 - Chyba
MarkyParky píše:
Kdo by se vylamoval s dveřma, když to může vzít o půl metru vedle sádrokartonem nebo OSB deskou :)

běžné vnitřní dveře (ty co dělí místnosti) jsou v podstatě z papundeklu a průměrný opilec je dokáže prorazit pěstí a vyváznout jen se škrábnutím. :(
Byli to skvělé dveře.
14.2.2020 16:47 - Corny
Sirien: Mě jde v podstatě o to, že kdyby ty dveře v druhé části byly trochu pořádnější, tak si v nich v třeba neudělá díru, kterou docela v klidu proleze, a bude se ještě muset minimálně protunelovat přes zbytek nábytku. Taky by je tak nerozbil, což podle mě uvolnilo ty dveře ze zámku (ten rám podle mě neporušil, alespoň to tak nevypadá).
14.2.2020 17:09 - LokiB
sirien píše:
V tm druhym pokusu kdy to naskládali ode dveří ke zdi jako plnou blokádu ty dveře zařvou v horní části, ve který žádnou oporu nemaj, protože nábytek přímo za nima neni dost vysokej.


ale taky je třeba započítat, že maník narážel ramenem do horní části, proto dostala větší sodu než dolní část, na ktrou neútočil

Neviděl jsi dnešní standard bezpečnostních venkovních dveří? To má dneska v podstatě každej nově stavěnej dům a i třeba můj byt má přesně takové ... bere se to v podstatě jako standard. něco to stojí.
Ale zas bez toho tě třeba pojišťovna nebude chtít pojistit, resp. plnit pojištění v případě vykradení.
Log 1=0 píše:
Je to sice OT, ale proč mají tví sousedé, příp. ty sám toto zabezpečení? Já sám jsem v životě neviděl víc, než ten plát a druhý, pevnější a sofistikovanější, zámek.
14.2.2020 17:10 - LokiB
Corny píše:
Mě jde v podstatě o to, že kdyby ty dveře v druhé části byly trochu pořádnější, tak si v nich v třeba neudělá díru,


Interiérové dveře pořádnější si lidi dávaj tak jako k panicroomu :) Do koupelny ani ložnice typicky ne.
14.2.2020 18:10 - Log 1=0
sirien píše:
prozačátek ten plát je bez toho zavírání do zdi nanic

Tak jsem trochu mystifikoval, dvoukřídlé dveře s plátem (obě křídla), každé křídlo má svou tyč ke stropu a podlaze, spojeno zámkem.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.30539393424988 secREMOTE_IP: 23.21.4.239